Závod v Ostravě uzavřel letošní český pohár MTB XCO

13. 8. 2024

O uplynulém víkendu se v Ostravě konalo MČR XCC a poslední závod ČP horských kol XCO. V pátečním mistrovském short tracku vybojovala stříbrnou medaili ve spojené kategorii žaček I + II Nela Drábková a v kategorii kadetky + juniorky brala Eva Drhová bronz. Závod mužů elite byl z našeho pohledu poznamenán technickými problémy. I přes to vybojoval Patrik Černý další bronzovou medaili. V kategorii kadeti + junioři se umístil Richard Severyn na 6. pozici.

Sobotní XCO v kategorii juniorek ovládla Eva Drhová. V závodě juniorů se Richard Severyn umístil na 16. pozici a Dominik Hřebejk na 17. V kategorii mužů elite nastupoval i čerstvý mistr Slovenska Matej Ulík, který se na rychlé trati umístil na 8. místě. Patrik Černý vybojoval 11. pozici, František Hojka 17. pozici a Václav Naxera bral 19. V něděli se z vítězství v kategorii žákyně II opět radovala Nela Drábková.

Vyhlašovalo se taktéž celkové pořadí v ČP MTB XCO 2024, kdy Eva Drhová obsadila v kadetkách druhé místo a Patrik Černý byl v mužích U23 stříbrný a v kategorii muži elite v těsném souboji vybojoval bronz. V žákovských kategoriích se nejvíce dařilo Nele Drábkové, která zvítězila v celkovém pořadí žákyň II.