Víkendy před domácím svěťákem

21. 5. 2018

Víkend od 12. do 13. května došlo k rozdělení našeho týmu na dvě skupiny, které se věnovaly naprosto rozdílným disciplínám. Jedna část se vydala vstříc velice náročné trati v rakouském Obertraun. Zde již při samotném rozjíždění bylo patrné, že především naši junioři jsou technicky skvěle připraveni. Avšak jak Jakuba Schierla (30.místo), tak Alvina Tomáška (39.místo) postihly nepříjemné pády v tlačenici více než osmdesátky závodníků. V poměru s velikostí startovního pole to nejsou špatné výsledky, ale rozhodně jsou daleko za ambicemi obou skvělých závodníků.

Skvěle je však doplnili jejich starší kolegové. Především pak v kategorii mužů do 23 let Matěj Ulík na velmi pěkném 6.místě. Lídr týmu Tomáš Paprstka v elitní kategorii dokončil jako 15. a jeho týmový kolega Alexandr Stafilov pak jako 27.

Druhá skupina pod vedením trenéra Martina Řeháka vyrazila sbírat zkušenosti na Silniční pohár mládeže do Milevska. Teprve svůj druhý silniční závod s hromadným startem zde absolvovala kadetka Natálie Pleskačová. A zvládla jej opravdu se ctí na pěkném 10.místě. Duo kadetů Ondřej Novák a Daniel Žvak absolvovali rychlý a atraktivní závod plný nástupů, na nichž se podílel právě i Dan. Bohužel v závěru pak chybělo trochu sil a Dan dokončil jako 11. Ondra ho doplnil jízdou v hlavním poli na 37.místě. V elitní kategorii žen elite si pro 9. místo dojela Lucie Krupová.

Následující víkend patřil především Světovému poháru v německém Albstadtu. Zde opět jako první reprezentovala dvojice Schierl, Tomášek. Velice dobrého 11.místa zde dosáhl Jakub Schierl, kterému o kousek unikla top10. Alvin si dojel pro 20. pozici. Tomáš Paprstka dokončil v elitní kategorii jako 78.

Naši třiadvacítkáři se účastnili lokálních akcí, ale o to více se jim dařilo. Michael Zeťák obsadil 2.místo v celkovém pořadí tradičního Silesia Bike Maratonu a svou kategorii dokonce vyhrál. Matěj Ulík zase zvítězil v 3.pokračování Župného poháru v Bratislavě. Závdila i Lucie Krupová. Svůj proprpšený závod absolvovala na poháru Drahanské vrchoviny, kde suveréně zvítězila.

V neděli se společně na městském MTB kritériu v Kroměžíži potkal Michael Zeťák Lucie Krupová. Michael vybojoval 3.místo Lucka 1.místo.

Toto všechno směřovalo k nadcházejícímu víkendu, protože už v pátek 25. května vypukne Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě. Přijeďte i vy podpořit naše závodníky, nebo pokud nebudete moci osobně, sledujte přímý přenos na Čt Sport.