První ostré starty a první UCI body

1. 10. 2019

Poslední zářiový víkend byl ve znamení prvních ostrých startů v letošní cyklokrosové sezóně. Jak jste se mohli dočíst v předchozím článku, na většinu našich závodníků čekaly hned dva starty za sebou. V sobotu Toi Toi Cup a C1 v Mladé Boleslavi a v neděli Slovenský národní pohár a závod kategorie C1 v Popradu. Pro dotvoření představy je třeba zmínit absolutní rozdílnost těchto tratí. V sobotu letecký den na velice rychlé trati a v neděli trať, která by svým převýšením mohla směle hostit i závody horských kol.

Toi Toi Cup a C1 Mladá Boleslav

První start národního poháru si nenechal ujít nikdo z domací špičky a navíc startovní pole obohatila i pomerně velká dávka zahraničních závodníků hladových po UCI bodech. Týmový lídr Tomáš Paprstka se od začátku usadil ve vedoucí skupině a v konkurencí nabitém závodě si dojel pro pěkné 8.místo.

Výsledky muži elite:

8. Tomáš Paprstka, 13. Matěj Ulík, 24. Alvin Tomášek, 27. Josef Kunášek, 34. Filip Pospíšil

V ženské kategorii máme spoustu nových zástupkyň, na které však nečeká lehká sezóna, protože ač věkem patří do kategorie juniorek musí své závody absolvovat s kategorii ženy elite včetně plné časové dotace závodu. Znamená to, že délka jejich závodů se oproti loňskému roku zdvojnásobila. S tímto faktem se však velice dobře popasovala Karolína Bedrníková. Ta dokázala obsadit v dospělé kategorii včetně zahraniční konkurence 14.místo, ale v její věkové kategorii by jí patřilo skvělé 2.místo.

Výsledky juniorky:

2. Karolína Bedrníková, 6. Natálie Pleskačová, 15. Kateřina Knihová, 19. Martina Bartošová

V další kategorii bojující o reprezentaci se představili naši dva junioři. Zkušený Daniel Žvak si dojel pro 11.místo a prvoročák Daniel Sporysch se v Mladé Boleslavi v nové kategorii zapracovával, když dojel jako 16.

Výsledky junioři:

11. Daniel Žvak, 16. Daniel Sporysch

Početně velmi obsazenou máme i kategorii kadetů. Velkou chuť do závodu ukázal Tomáš Pařez, který se od startu ihned chopil vedení. Za tuto zkušenost, ale draze zaplatil, když těsně před cílem začal chybovat a propadl se na 14. místo. To je však velmi pěkný výsledek, který je příslibem do budoucna. Opačný průběh závodu měl prvoročák Daniel Rubeš. Ten se postupně propracoval na ěkné 7.místo.

Výsledky kadeti:

7. Daniel Rubeš, 14. Tomáš Pařez, 23. Matěj Pospíšil, 37. Šimon Tabara

Výsledky žáci:

15. Petr Kniha, 20. Richard Severyn, 45. Petr Ticháček, 54. Martin Mejstřík, 61. Karel Bartoš, 64. Matouš Vanka, 66. Dominik Heřebj

Výsledky žačky:

9. Hana Jurová

Slovenský pohár a C1 Poprad

Po náročném přesunu do více jak 600 km vzdáleného Popradu se opět v mezinárodní konkurenci roztočila kola našich závodníků. A k naší radosti v kategroii elite nejvíce trvdil muziku Tomáš Paprstka. Po krátkém přesýpání pořadí se ujal vedení a odskočil na zhruba 20 sekundový náskok. Takto vydržel jezdit téměř celý závod a jediný kdo měl na to, aby s ním zkusil soupeřit byl německý závodník Marcel Meisen. S ním Tomáš svedl tvrdý souboj, ale v cíli se musel smířit s 2.místem. To je však velice dobrý výsledek a tento závod byl díky Tomášovu výkonu skvělým sportovním zážitkem. Pěkným 6.místem doplnil Tomáše jeho týmový kolega Matěj Ulík. Dobře si vedl také 12. Jakub Kučera, který se letos prvním rokem pasuje se svými staršími kolegy v kategorii do 23 let.

Výsledky muži:

2. Tomáš Paprstka, 6. Matěj Ulík, 12. Jakub Kučera, 15. Josef Kunášek

V ženách se opět se staršími kolegyněmi musela popasovat Karolína Bedrníková. Ta dokonce většinu závodu útočila na 3.místo v celkovém pořadí. Vinou defektu však dojela celkově na 5.místě a pokud by byla vyspána i její kategorie, zvítězila by. Dařilo se i juniorům. Daniel Žvak prokázal, že mu fyzicky náročná trať maximálně seděla a dojel si pro výborné 2.místo. Dobrým výkonem ho doplnil Daniel Sporysch, který na začátku bohužel neudržel ostré tempo, ale v dalších okruzích se rozjel a začal atakovat 3.místo. V cíli mu patřilo 4.místo.