První letošní Toi Toi Cup za námi

1. 10. 2018

Ve sváteční den, začátkem prodlouženého víkendu se kompeltní cyklokrosová skupina sešla na letošním prvním Toi Toi Cupu v Uničově. Předpověď počasí byla na cyklokros více než slibná a tak se již předem dal očekávat velice rychlý závod. A takový také opravdu byl. A to i v podání těch nejmladších závodníků. Díky tomu, že se začátkem cyklokrosové sezóny přecházejí závodníci vždy do starší věkové kategorie se nám rozrostla početná skupina mládežníků. Vše zahajovaly kadetky jedoucí společně se staršími i mladšími žačkami dohromady. V této spojené kategorii jsme také zaznamenali první a jedinou medaili tohoto dne. Kadetka Natálie Pleskačová potvrdila, že po úspěšné MTB sezóně chce své úspěchy ještě vygradovat. V Uničově jí po divácky velice atraktivním závodě patřilo 3.místo. Svou pohárovu premiéru absolvovala i žačka Hana Jurová. Skvělou jízdou si tak dojela i pro své první body do žebříčku a již na další den si tak upevnila startovní pozici pěkným 25.místem. Hned druhý den se obě dívky postavily na start druhé pohárového podniku v Ostravě. Natálie opět bojovala o pódiové umístění, avšak vinou nepříjemného pádu se musela spokojit s 8.místem. Výborně jedoucí Hana si dokázala ještě o 4 místa polepšit, když dojela jako 21.

Druhou nejpočetnější kategorii našeho týmu jsou aktuálně starší žáci. V Uničově jich startovalo ve žlutém rovnou pět a to ještě dva týmoví kolegové chyběli. Ač všichni startovali z nevýhodné pozice, všichni dokázali bojovat o každou pozici. Nejlépe si vedla nejnovější týmová posila Daniel Rubeš, kterému jen těsně unikla první desítka, když dokončil na 11.místě. O první body do žebříčku bojoval i mladičký Richard Sevryn. Bohužel mu o jednu příčku unikldy, protože dojel jako 31. Jen o kousek dál dojel druhý nováček v týmu 34. Šimon Tabara. Své parťáky doplnili na 46.místě Antoinín Jura 58. Dominik Hřebejk. Po kategorii žáků následovali kadeti v zastoupení 19. Tomáše Pařeze a 39. Matěje Pospíšila. Oba si také odbyli svou cyklokrosovu premíeru. Stejně jako zástupkyně předchozí kategorie i chlapci startovali druhý den v Ostravě. Zde se dařilo opět Danu Rubešovi, který dlouho bojoval o TOP5. Kvůli pádu však dokončil i tak na výborném 8.místě. Jeho kolegové pak dojeli v pořadí 23. Šimon Tabara, 31. Richard Severyn, 40. Antonín Jura a 45. Dominik Hřebejk. Starší kadeti se tentokrát potýkali s technickými problémy, a proto se Tomáš Pařez musel spokojit s 35. Matěj Pospíšil se 40.místem.

V juniorské kategorii máme letos pouze dva zástupce. Jsou jimi Daniel Žvak, který u nás absolvoval již kompletní MTB sezónu. Na podzim ho doplnil ještě Jakub Kučera. První závod se příliš nevydařil. Jakub své cyklokrosové zkušenosti teprve sbírá, atak mu v Uničově patřilo 10.místo. Ovšem druhý den v Ostravě to byla úplně jiná píseň. Po vlažnějším startu se Jakub pustil do ultimátní stíhací jízdy a suverénně si dojel pro 3.místo. Daniel Žvak dokončil v Uničove jako 15., ale druhý den se projevila nastupující viróza v plné síle a musel tak start vypustit.

elitních kategoriich se nám dařilo následovně. Jedinou ženou na startu byla Lucie Krupová. Lucka si při letošní krosové premiéře dojela pro 21.místo. elitní kategorii mužů se sešla až nevídaná konkurence domácích i zahraničních závodníků. Vždyť prvních sedm závodníků v cíli patřilo k zahraničním reprezentantům. Nejlépe se v silné konkurenci prosadil 13. Tomáš Paprstka, jež se ještě vzpamatovává z nepříjemného pádu. Dalším v pořadí byl 25. Matěj Ulík. Tento závod byl velkým mezníkem pro 35. Alvina Tomáška, jež přestupoval z kategorie juniorů mezi dospělé. Kousek za ním dojel 37. Michael Zeťák. Dále je doplnili 43. Josef Kunášek, 49. Jakub Schierl 52. Filip Pospíšil. Všichni eltiní závodníci pokračovali další den na Slovenský pohár do Popradu.