Paprstka: Umím si rozvrhnout síly

16. 6. 2020

Nejčastěji náše černožluté komando můžete potkat na okruhových závodech ať už olympijského XCO, nebo cyklokrosu. Obě tyto disciplíny spojuje především celkem pevně stanovená doba závodu, která je konrkétně v cyklokrosu pevně stanovená na hodinu plus nějak ty drobné a v XCO pak něco kolem hodiny a půl. Maratony pro nás vždy byly spíše doplněl. Tp však neznamné, že je naši závodníci neumí jezdit.

Krásně nám to předvedl Tomáš Paprstka bojující s českou maratonskou špičkou na jednom z prvních závodů, který se konal po Covidové krizi. Tomáš zde vybojoval skvělo 5.místo a jen kousek za ním dojel jeho týmový kolega Matěj Ulík jako 6. na 85 km dlouhé trati. TOP 10 uzavřel Jakub Jnečuš. Tomáš svůj výkon v cíli okomentoval slovy:,,Umím si rozvrhnout síly''. Což přesně vystihuje, jak je potřeba takt dlouhé a náročné závody jezdit.

Dařilo se i mládeži. Na podstatně kratších tratích dokázali póidum vybojovat třeba Hanka Jurová, Richard Severyn, Dominik Heřebejk, Vítek Lisý, nebo Martina Bartošová.