Mládežnický mistrák na domácí půdě byl opět sportovním zážitkem

17. 12. 2017

Velké závodnické srdce předvedla kolínská rodačka Natálie Pleskačová. Ač zdravotně výrazně oslabena, domácí fanoušci a trať jí nahecovaly až ke skvělému 9.místu. Svou domácí premiéru okusila i 26. Jana Šulcová.

Jediný zástupce kadetské kategorie předvedl svůj nejlepší výsledek letošní sezóny a dokončil jen těsně za kýženou TOP10 na 11.místě.

Naše nejsilnější kategorie juniorů s největším želízkem v ohni Jakubem Schierlem slibovala skvělou sportovní podívanou. Kuba do toho hned od startu šlápl a skákáním překážek ukazoval, že se cítí více než dobře. Na trati se však setkal s jediným silnějším závodníkem, a dres pro mistra republiky mu tak protentokrát unikl. Velkou odměnou však bylo celkové 1.místo v hodnocení Českého poháru. Alvin Tomášek si v Kolíně dojel pro 8.místo a stejné umístění mu patřilo i v konečném celkovém hodnocení poháru. Tomáš Dudek dokončil jako 14. a toto platí i v celkovém hodnocení. Velkým úspěchem je vítězství jejich tříčlenného družstva, kdy před druhým týmem v pořadí vedli v poměrů 456 bodů pro vítěze 259 bodů pro druhého, což jasně ukazuje na jejich dominanci.

Domácí závod si nemohla nechat uniknout ani Lucie Krupová, která se nyní připravuje spíše na nadcházející MTB sezónu. Jako juniorka mezi ženami dojela na 13.místě.

Nejočekávanější elitní kategorie tentokrát startovala kvůli televizními přenosu jako předposlední v celém programu. Dvě světové jména v pelotonu přilákala i početné davy fanoušku, což domácí borce ještě více vyburcovalo ke skvělým výkonům. Především kvůli rychlému profilu kolínské trati jezdila dlouhou dobu početná skupina závodníků, vysokým tempem postupně redukována na vedoucí pětici, čítající dva zahraniční závodníky a k naší radosti i oba naše eliťáky. Kvůli nepatrnému technickému zaváhání bohužel Jan Nesvadba ze skupiny odpadl a na dlouhých rovinách bylo velice obtížné spolupracující skupinu dojet. Ukázal však srdce opravdového bojovníka, když skupinu nakonec dojel. K jeho smůle však ostatní závodníci začali teprve závodit. V cíli obsadil náš Tomáš Paprstka za zahraničním duem 3.místo a Jan Nesvadba 5. Třiadvacítkářovi Šimonu Vaníčkovi štěstí zrovna nepřálo a dokončil jako 31. Celkové pořadí bylo značně veselejší. Zde se opakuje loňský scénář což znamená, že Tomáš Paprstka zvítězil a Jan Nesvadba doplnil 2.místem. I díky značnému bodovému přispění Šimona Vaníčka dokázali závodníci elitní kategorie zvítězit i v soutěži týmů.