Jsme vítězi ČP MTB XCO 2023!

22. 8. 2023

Uplynulý víkend patřil poslednímu závodu letošního ročníku seriálu Českého poháru MTB XCO 2023. Závěrečný podnik hostil Harrachov, kde se příští rok pojede o tituly mistrů republiky.

Celý program začal již v pátek, kdy pořadatelé připravili malý předkrm v podobě mistrovství ČR v short tracku. My jsme si připsali dvě pátá místa, která vybojovali junior Václav Naxera a kadetka Eva Drhová.

Hlavní sobotní program přinesl rozuzlení celkového pohárového hodnocení kategorie kadetů, juniorů, U23 a elity. Naše barvy byly nejvíce vidět v kategorii juniorů. V samotném finálovém závodě obsadil Fratišek Hojka třetí a Václav Naxera čtvrté místo a stejné pořadí jim patří i v celkovém hodnocení. A když v top ten celkového pořadí figuruje ještě na osmém místě Daniel Rubeš, v celkovém součtu týmů to znamená jasné prvenství v této kategorii pro naše žluto-černé barvy!

Velmi úspěšnou pohárovu sezonu zakončil v Harrachově vítězstvím nováček v kategorii do 23 let Patrik Černý. Radovat se mohl nejen z vítězství v závodě, ale také z vítězství v cekové klasifikaci.

Dalším, kdo výrazně přispěl do celkového úspěšného hodnocení týmu, byla kadetka Eva Drhová. Ta vybojovala na harrachovské trati čtvrté místo a v celkovém hodnocení její kategorie jí patří bronzová příčka.

Velmi dobře si s nástrahami horkého počasí a technické a fyzicky velmi náročné trati pod harrachovskými můstky poradila i Nikola Vágnerová, která obsadila v kategorii juniorek páté místo, což je její letošní maximum a dařilo se i Mateji Ulíkovi, který obsadil v konkurenci elitních závodníků osmé místo a celkově mu patří čtvrtá příčka.

V neděli pak pódiové umístění přidala mladší žákyně Nela Drábková, která obsadila třetí místo a posvětila tak vítězství našeho týmu v celkém hodnocení týmů v ČP MTB XCO pro rok 2023.

Všem závodníkům, členům realizačního týmu i partnerům děkujeme za skvělou práci a podporu a lehkým krokem se přesouváme k cyklokrosové sezoně, ve které se postaráme o úvodní závod TOI TOI CUPU 2023, který uspořdáme v Kolíně 28. září.