Další medaile z mistrovských závodů. Kdo je přivezl?

27. 7. 2020

O uplynulých víkendech nás po domácím šampionátu čekaly další MTB vrcholy. Nejtěsněji navazovalo Slovenské mistrovství republiky nedaleko Bánské Bystrice. Na startu nám stála hned dvě želízka, útočící na titul. Ve velice specifickém bahenním závodě se vše vyvíjelo naprosto odlišně než kdokoli očekával. Naši borci tak v sobotním XCO závodě brali stříbro a bronz. Konkrétně Matěj Ulík 2.místo a Jakub Jenčuš 3. Ve podobném pořadí dojeli i v nedělením mistorvském závodě v disciplíně shorttrack. Zde Matěj Ulík zopakoval stříbro a Jakub dojel jako 4.

Zcela odlišnou disciplínu okusili tento víkend naši mladí borci z kategorie do 23 let. Josef Kunášek a Jakub Kučera byli vyslání na Mistrovství České republiky v maratonu. A že to nebyl lehký úkol dokazují následující čísla. Rovných 110 kilometrů délky závodu a skoro 4 000 nastoupaných metrů. K tomu se přidává start již v 7 ráno a v pozdějších hodinách až 30 stupňová vedra. To je mix, který Vám zaručí zábavu na poměrně dlouhou chvíli. Avšak těchto 6 hodin a 30 minut přineslo své ovoce, když Josef Kunášek dojel jako 2. v kategorii do 23 let a jeho týmový kolega Jakub Kučera bral bronz.

Ještě drobná zajímavost na závěr. Juniorka Karolína Bedrníková jela v rámci reprezentačního soustředění zaměřeného na techniku závod z Enduroserie. tento technicky náročný podnik navíc objela na svém XCO kole! A rozhodně se neztratila.