Další cyklokrosový dvoják v Hlinsku a Rýmařově

10. 10. 2018

První říjnový víkend byl opět ve znamení dvoudenního cyklokrosového svátku, kdy hostitelskými městy byly tentokrát Hlinsko, kde se jel takzvaný velký Toi Toi Cup a druhý den Rýmařov hostící Toi Toi Cup pro mládežnické kategorie. Pořadí kategorii je stále neměnné, proto se rovnou vrhneme na kadetky startující se žačkami. V sobotu si pro další 3. místo dojela Natálie Pleskačová. Těžká a kopcovitá trať jí dle jejích slov poměrně dost seděla, avšak druhý den v Rýmařově se na jejím výsledku podepsala absence technických pasáží. Na trati zaměřené spíše na výkon si tak dojela pro 6. místo. Její mladší kolegyně Hana Jurová předvedla opak, kdy v Hlinsku dojela jako 36., ale již druhý den vylepšila své umístění na 24. místo.

Natálie Pleskačová: „Chtěla jsem zkusit urvat druhé místo, ale ke konci mi už chyběly síly. Úplně nesnáším kopce a tady jich je spoustu. Proto zdejší trať není moje oblíbená. Většinou když se nějaká nelíbí, tak to nakonec dopadne dobře. Proto jsem se třetím místem spokojená.“

V naší nejpočetnější kategorii žáků se opět nejlépe dařilo Danu Rubešovi. Dan si stále drží pevnou pozici v TOP10, když oba dva dny zajel na krásném 7. místě. Šimon Tabara pak dojel v pořádí závodů Hlinsko, Řýmařov 28. a 26. Richard Severyn po technických problémech 42. a 56. Antonín Jura 46. a 40.Dominik Hřebejk 55. a 46. Martin Mejstřík 69. a 54.

Naši tři kadeti, kteří velice rychle získávají ve stále ještě nové disciplíně zkušenosti si vedli následovně. Pro Tomáše Pařeze přišly ve velmi dobře rozjetém závodě krušné chvíle, když se musel potýkat hned se dvěma defekty. Proto mu v Hlinsku patřilo 35.místo, ale již druhý den si dojel pro 17. příčku. Matěj Pospíšil si z víkendu veze pouze 36.místo z Hlinska. V Rýmařově vinou zdravotních problémů nedokončil. Adam Bukač dokončil jako 41. a 28.

V kategorii juniorů se vracíme opět do bojů o pódiová umístění. Jakub Kučera se na své domácí trati okamžitě pustil do boje o vítězství. V tomto velice dobře rozjetém závodě ho však zbrzdil defekt a odsunul ho na konečné 6.místo. Druhý den v Rýmařově si však spravil chuť a svůj závod suverénně vyhrál. Daniel Žvak se po zdravotních problémech také pomalu, ale jistě dostává do tempa, když v Hlinsku dojel jen těsně za první desítkou na 12.místě.

Mezi ženami jsme měli pouze jedinou zástupkyni. Lucie Krupová dokončila v Hlinsku na 17.místě.

A teď už do té nejprestižnější kategorie. Startovní listina kategorie Elite skýtala značnou podívanou. A nejvíce tvrdilo muziku trio Nesvadba, Škarnitzl a náš Tomáš Paprstka. Kousek za nimi jezdil celá závod Matěj Ulík. Tomášovi se nakonec podařilo vybojovat 3.místo a Matěj následně uzavřel TOP5. Nejlépe si z čerstvých ,,dospělých,, vedl na 14.místě Alvin Tomášek, následovaný 21. Josefem Kunáškem a 26. Jakubem Schierlem. Jako 28. závod dokončil Filip Pospíšil.

Záznam ze závodu v Hlinsku:

Matěj Ulík si zpestřil závodní program ještě druhý den Slovenským pohárem v Rakové, kde podlehl pouze jednomu závodníkovi a bral tak 2.místo.

Stejně tak druhý den závodil i Tomáš Paprstka. Ten však volil svou oblíbenou EKZ Cross Tour ve Švýcarsku. Jeho letošní zahraniční rozjezd není špatný. 18. místo v našlapané konkurenci se rozhodně počítá, avšak my se těšíme na jeho výkony utočící do TOP5.