ČP MTB XCO Zadov

23. 5. 2022

O víkendu se v tradiční pohárové destinaci na Zadově konal již třetí letošní závod Českého poháru MTB XCO.

V letošní sezoně náš tým výsledkově drží zejména kategorie juniorů a nejinak tomu bylo i na Šumavě. Lídra naší juniorské skupiny Patrika Černého sice zbrzdil přetržený řetěz, který ho ve druhém kole odsunul na takřka beznadějnou poslední pozici, ale výborně ho zastoupil František Hojka, který obsadil skvělé páté místo a na desáté pozici v uzavřel juniorskou top ten Daniel Rubeš. A ani Patrik svůj závod nevzdal a bojovnou stíhají jízdou si dojel pro konečné patnácté místo. Všichni tři naši borci se po polovině odjetých pohárových závodů usadili pevně v první desítce celkové klasifikace a v průběžném hodnocení týmů jim právem patří první pozice.

Ženský závod nám už tolik radosti nepřinesl. Kája Berníková v pátek před závodem úspěšně odmaturovala, což ji určitě stálo hodně sil a ty jím pak chyběly v závodě, který pro nevolnost a vyčerpání nedokončila... Tereza Tvarůžková bojovala s technikou. Depo musela navštívit pro defekty hned dvakrát a především tato skutečnost byla příčinou toho, že závod dokončila na 12. místě, což je určitě zklamání.

Závod mužů měl dobře rozjetý jak Robert Hula, tak i Matej Ulík. Bohužel pouze Robert tento fakt přetavil i do konečného velmi dobrého výsledku. V nabité konkurenci obsadil 16. místo a byl pátým závodníkem v kategorii do 23 let. Mateo dokončil s technickými problémy na 23. pozici.

Nejvýraznějšího výsledku v mládežnických kategoriích dosáhla Eva Drhová, která v žákyních II. obsadila čtvrté místo.

Pohárový program bude mít teď týden pauzu a poté se česká MTB špička sejde na čtvrtém závodě na Bedřichově v Jizerských Horách.