ČP MTB XCO 2023 #1 - Kutná Hora

3. 4. 2023

Aprílový termín 1. dubna vybrali organizátoři seriálu Českého poháru MTB XCO pro první závod ročníku 2023. Místem konání se stala Kutná Hora a ukázalo se, že volba právě této trati a tohoto pořadatele nebyla tou nejšťasnější... Organizačně velmi nepovedený závod zkomplikovalo počasí, které si přídomek aprílové opravdu zasloužilo. Nejprve vydatný déšť a později sluníčko udělalo z trati jen velmi obtížně průchodné bahniště, které zapříčinilo to, že s cyklistikou měl kutnohorský závod jen pramálo společného. Podmínky však byly pro všechny stejné a my můžeme se vší hrdostí říci, že nejlépe se s nimi vyrovnal právě náš tým. A jestli říkáme tým, tak tentokrát to platí dvojnásob. K úspěchu našich barev přispěla nejen připravenost našich závodníků, ale také práce celého realizačního týmu a především pak našich mechaniků. Dík tedy patří rozhodně všem!

Hned dopoledne v závodě juniorů nám obrovskou radost udělal František Hojka, který ukázal, že na bláto je z cyklokrosu zvyklý a skvělým výkonem si dojel pro vítězství v této kategorii. Do desítky se prosadil i Václav Naxera, který dokončil na šestém místě.

Po juniorech přišli na řadu dívčí kategorie. A my jsme se mohli radovat hned dvakrát, když v kategorii elitních žen dojela na druhém místě Tereza Tvarůžková a v kadetkách na třetím Eva Drhová. Umístění v top ten přidala ještě desátá juniorka Hana Jurová.

Vyvrcholením sobotního programu tradičně závod mužů elite. A tam tím nejlepším způsobem oslavil návrat po nemoci na závodní tratě Matej Ulík. Ten fantastickým výkonem zvítězil v elitní kategorii a připsal si své historicky první vítězství v závodě Českého poháru. Tento fakt ještě vyšperkoval druhým místem kategorii do 23 let Patrik Černý.

Jak už se stalo tradicí pohárový program je i letos dvoudenní. V neděli nastoupili na start závodníci žákovských a minime kategorií. I tam byly naše dresy hodně vidět. Vítězství si v kategiorii chlapců 5-6 let připsal David Kovář a v mladších žákyních Nela Drábková.