C1 ve Slaném a medaile z Loun i Trnavy

31. 10. 2018

Štaci suchých cyklokrosů měl dle předpovědi počasí jen tak tak zakončit závod kategorie C1 ve Slaném. A opravdu tomu tak bylo. Obloha jen propíchnout, ale sucho vydrželo. Tento aspekt v kombinaci s dlouhými hákovými úseky sliboval velice rychlý závod. Výsledky našich závodníků však v sobotu ukazovaly, že už nemůžou dočkat spíše těch blátivějších závodů. v takto rychlých závodech jde kromě techniky a fyzické připravenosti především o taktiku. Potom stačí jen drobné zaváhání, vystoupíte si ze skupiny a v takvý moment je i 10 metrů ztráty velký problém. To prožila i kadetka Natálie Pleskačová, která nezastihla nástup první trojice závodnic a v cíli jí patřilo na její poměry průměrné 5.místo. Její mladší kolegyně Hana Jurová se každým závodem zlepšuje a zde jí patřilo 26.místo. Druhý den v Lounech to byla už úplně jiná píseň. Průtrž deště z nebes přinesl přesně ty podmínky, které našim závodníkům sedí. Zde si už Natálie dojela pro 3.místo Hana pro 23. Natálie se navíc po tomto víkendu posunula na 3. pozici v celkovém pořadí!

U žáků se tento fenomén projevil také. Daniel Rubeš, který bojoval vždy do 10.místa si ve Slaném dojel pro 11.pozici. Zatímco již druhý den na blátě zajel na výborném 4.místě. Druhým v cíli byl 27. Šimon Tabara a k naší radosti hned za ním 28. Richard Severyn, který si dojel pro první body! 42. pak dojel Antonín Jura a za ním pak v pořadí 58.,59. a 60. Matouš Vanka, Dominik Hřebejk a Martin Mejstřík. Lounech jsme pak v kategorii žáku obsadili pozice takto: 27. Šimon Tabra, 37. Richard Severyn, 49. Martin Mejstřík, 54. Antonín Jura, 56. Dominik Hřebejk a 61. Matouš Vanka.

V kategori kadetů se nai závodníci zatím hlavně rozkoukávájí a získavájí zkušenosti ze své první cyklokrosové sezóny. Ve Slaném se nejlépe dařilo 15. Tomáši Pařezovi, a další body do sbírky přidal i 29. Matěj Pospíšil. Na druhý den v Lounech dojel Tomáš 23. Matěj Pospíšil jako 31.

juniorské kategorii jsme rádi za stoupající formu Daniela Žvaka. Ten dokázal ve Slaném výborně sekundovat Jakubovi Kuečrovi. Dojeli v pořádí 9. a 10. Oba chlapce doplnila na 13. místě nová týmová posila Matěj Pechout. Na druhý den své výsledky ještě vylepšili. Jakub dojel na 3.místě stále si drží prvenství v celkovém hodnocení Českého poháru. Daniel Žvak dojel 6. a Matěj Pechout 12.

Lucie Krupová dojela v sobtu jako 19. a v Lounech jako 4.

Vše o taktice zmiňované výše v článku potvrdil i Tomáš Paprstka, který přiznal, že svůj závod ve Slaném nezvládl čistě po taktické stránce. Musel se tak smířit s 5.místem. Již druhý den však startoval se svým kolegou Matějem Ulíkem, který byl po defektu v sobotu 15., na závodech kategorie C2 v Trnavě. Zde svůj závod ovládli a dojeli si pro 1. a 2. místo. Ve Slaném  pak dojeli na 21. místě Alvin Tomášek, 28. Jakub Schierl, 29. Josef Kunášek a 31. Filip Pospíšil.